Fülbevalókkal ez azonban nem mindig olyan egyszerű. A hosszú fülbevalók gyakran beakadnak a vastag sálakba. A fejfedők fel és levételekor is gyakran megfeledkezünk arról, hogy óvatosan kell bánni az olyan fülekkel melyekben fülbevaló található.
Füleivel és fülbevalóival így sikerül jól átjutnia a télen:
- Télen gyakrabban hordjon bedugós fülbevalót, ezek ugyanis sokkal nehezebben akadnak bele a sálba,a sapkába illetve a pulóverbe.
- A fülbevalókat a pulóver felvétele után tegye csak a bele a fülébe, hogy előbbit ne kelljen végighúznia a fülbevalókon.
- Füleit ápolja füllyukasztás után használatos ápolási termékekkel, ugyanis a fülcimpán apró sérülések keletkezhetnek ha a fülbevalóival beleakad a sáljába és véletlenül megrántja azt. Ezek a sérülések néha olyan minimálisak, hogy alig lehet őket látni, ennek ellenére gyulladások keletkezhetnek körülötte. A megfelelő ápolási termékek ezt megelőzhetik.
A tél jó időszak a füllyukasztáshoz?
Korábban néha arról lehetett hallani, hogy nem jó ötlet télen kilyukasztani a fület. Erre azonban sosem volt jó magyarázat. Valójában bármelyik időszakban kilyukaszthatja a füleit. Ha télen hidegebbek a fülcimpák, akkor egyeseknek csupán még kellemesebb. Ha azonban egy olyan szaküzletet keres meg, ahol a Studex System75 rendszert alkalmazzák, akkor alapból nem fog semmit érezni. Éppen ezért nem is kell várnia, de nem is kell kerülnie a téli időszakot. Akkor lyukassza ki füleit, amikor kedve van hozzá.